Filtrēt pēc

Zīmols

Zīmols

Pieejamība

Pieejamība

Cena

Cena

  • 1,00 € - 43,00 €

Dārzeņiem

Skatīt vairāk

Aktīvie filtri

Mūsdienās ir maz ticams, ka atradīsiet dārznieku, kas audzē dārzeņus, tos nemēslojot. Daži no viņiem izvēlas dabiskus, laika gaitā pārbaudītus mēslošanas līdzekļus (piemēram, kūtsmēslus, zāļu ieraugu raugu u. c.), bet citi iegādājas gatavus mēslošanas līdzekļus dārza preču veikalos. Neviens nešaubās, ka tā ir pareiza rīcība, bet kad ir īstais laiks?

Augam barības vielas ir nepieciešamas tikai tad, kad tas aug, veido lapas, zied vai nogatavojas. Tuvojoties rudenim, augšana apstājas. Daudzgadīgajiem augiem barības vielas no lapām (tās atmirst) nonāk saknēs. Sākas miera fāze. Tāpēc mēslošana vēlā rudenī nav nepieciešama. Šajā laikā lietotie minerālmēsli vienkārši izskalojas un izskalojas gruntsūdeņos.

Pavasaris

Galvenā mēslošana tiek veikta pirmās pavasara augsnes apstrādes laikā. Šajā laikā mēslojums jāizkliedē visā dārzeņu audzēšanai paredzētajā platībā. Tas nodrošinās, ka augiem augšanas sezonas sākumā netrūks barības vielu un tie veidos spēcīgus stublājus un saknes.

Nākamo mēslošanu veic tad, kad dārzeņus stāda vagās vai dobēs. Mēslojums vairs netiek izkliedēts pa visu platību, bet gan tikai tur, kur augi augšanas sākumā to noteikti sasniegs saknes. Papildu mēslojumu lieto pēc tam, kad ir izveidojušās 4-5 īstās lapas, un pēc tam 10-14 dienas vēlāk. Pārstādītiem dārzeņu stādiem papildu mēslojumu dod, kad tie ir ieauguši.
Papildu mēslošana nepieciešama arī ar laistīšanu vai lapu smidzināšanu. Tas uzlabo augu barošanu un efektīvāk aizsargā tos pret nelabvēlīgiem vides faktoriem.

Vasarā

Vasarā, kad dārzs jau strauji zaļo, ir lietderīgi pievienot beramo mēslojumu vai dārzu aplaistīt. Ir svarīgi dārzeņus nepārmēslot. Pārāk liels mēslojuma daudzums var sadedzināt dārzeņus vai uzkrāt pārāk daudz nitrātu. Dārzeņi var uzkrāt pārāk daudz nitrātu arī tad, ja tos mēslo pārmērīgi. Novēlota mēslošana palielina vides piesārņojuma iespēju.