Filtrēt pēc

Pieejamība

Pieejamība

Cena

Cena

  • 0,00 € - 2,00 €

Augu augstums

Augu augstums

Lenesīgums

Lenesīgums

Stādīšanas mēneši

Stādīšanas mēneši

Audzēšanas apstākļi

Audzēšanas apstākļi

Skābenes

Skatīt vairāk

Aktīvie filtri

Skābeņu sēklas


Skābenes ir daudzgadīgs, izturīgs augs, parasti ar asām un skābām lapām.

Skābenes lapas ir viens no pirmajiem pavasara zaļumiem, kam ir ne tikai lieliska garša, bet arī A, B1, B2, B9, C vitamīnu un minerālvielu: kālija, nātrija, kalcija, magnija, fosfora un dzelzs bagātība. Tās var uzlabot atmiņu un redzi, palēnināt novecošanās procesus organismā un stiprināt imūnsistēmu. Skābenes aso garšu iegūst no skābeņskābes, tāpēc tās jālieto ar mēru, lai izvairītos no kuņģa vai vēdera sāpēm cilvēkiem ar nieru un gremošanas orgānu slimībām, tuberkulozi un akmeņu uzkrāšanos urīnceļos.

Mazās lapas parasti lieto pārtikā, pirms ziedkopa ir izaugusi, tām ir maigāka garša, un tās ir ideāli piemērotas kā salātu sastāvdaļa vai, smalki sasmalcinātas, kā ēdiena garšviela. Vecākas, lielākas lapas ir rūgtākas un asākas, un tās vairāk piemērotas zupu un sautējumu vārīšanai.

Kā kopt skābenes?

Skābenes nav prasīgas audzēšanas apstākļu ziņā - tās labi aug viegli skābā, labi apstrādātā, mitrā, bet ne pārmitrā, humusīgā, mālainā augsnē. Svarīgi, lai augsne nebūtu nezāļu. Sēklas jāsēj tikai zem zemes. Tās var likt augsnes virspusē un pārklāt ar vieglu augsnes kārtiņu vai arī viegli iespiest augsnē un tikai nedaudz nosegt. Augsni jāuztur mitra, bet ne slapja. Augi aug bujīgi, tāpēc tos nevajadzētu sēt pārāk blīvi vai vēlāk retināt. Skābenes lapas var paskābināt augsni, kurā tās aug, tāpēc tās ir ieteicamas kā papildaugs mellenēm un citiem augļaugiem, kam nepieciešama skāba augsne. Ja skābenes sēj agri pavasarī, ražu var novākt vasaras beigās vai rudens sākumā, bet, ja sēj vasaras sākumā, - nākamajā pavasarī.

Skābenes sēklas var iegādāties mūsējie interneta veikalā par ļoti pievilcīgu cenu! Mūsējie piedāvātās sēklas ir ļoti augstas kvalitātes, tāpēc varat būt droši ne tikai par veselīgu ražu, bet arī par bagātīgu dārzeņu ražu! Gan dārznieks, gan profesionālis būs apmierināts.