Filtrēt pēc

Pieejamība

Pieejamība

Cena

Cena

  • 1,00 € - 43,00 €

Puķēm

Skatīt vairāk

Aktīvie filtri

Savlaicīga mēslošana un visu nepieciešamo noteikumu ievērošana ir galvenais priekšnoteikums spēcīgai un veselīgai ziedu attīstībai.

Kad esat izvēlējies pareizo mēslojumu, ir svarīgi rūpīgi izlasīt instrukciju un stingri ievērot ieteikumus. Nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt norādītās devas. Uz etiķetes parasti ir norādīta formula (N, P, K), un tā ir galveno elementu (slāpekļa, fosfora, kālija) attiecība, kas izteikta procentos. Šie elementi ir nepieciešami veģetatīvai augšanai, pumpuru veidošanai un ziedēšanai, kā arī sakņu sistēmas veidošanai. Daudzi mēslošanas līdzekļi satur arī mikroelementus, piemēram, varu, cinku, molibdēnu, kobaltu, boru un mangānu.

Slāpeklis ir nepieciešams veģetācijai, fosfors - sakņu un ziedu attīstībai, kā arī kālijs - vispārējai augu izturībai un ziedu un augļu veidošanai. Lielākā daļa mēslošanas līdzekļu satur minerālvielas dažādās proporcijās. Telpu augiem paredzētos mēslošanas līdzekļus iedala dekoratīvo augu mēslošanas līdzekļos (ar augstu slāpekļa saturu) un ziedaugu mēslošanas līdzekļos (ar augstu kālija saturu). Mēslošanas līdzekļi ar mikroelementiem ir ātras iedarbības un paredzēti auga virszemes daļai. Mikroelementu trūkums izpaužas kā auga dzīslu vai virsmas starp dzīslām dzeltēšana.