Filtrēt pēc

Pieejamība

Pieejamība

Cena

Cena

  • 1,00 € - 8,00 €

Ziedēšanas mēneši

Ziedēšanas mēneši

Augu augstums

Augu augstums

Piemērots lietošanai

Piemērots lietošanai

Krāsa

Krāsa

Stādīšanas mēneši

Stādīšanas mēneši

Audzēšanas apstākļi

Audzēšanas apstākļi

Narcises

Skatīt vairāk

Aktīvie filtri

NARCISES BANTAM

Cena 1,99 €
Availability: Izpārdots

Narcises

Apbrīnojami smaržīgas un skaistas pavasara sīpolpuķes, ko plaši audzē dārzos, parkos, stādaudzētavās un podos. Ir vairāk nekā 50 narciļu sugu, un, tās krustojot, ir radītas daudzas šķirnes un hibrīdi. Mēs audzējam 3 sugas: poētiskās (Narcissus poeticus L.), pušķainās (Narcissus tazetta L.) un izteiksmīgās (Narcissus pseudonarcissus L.) narcises.

Tiek uzskatīts, ka koši krāsainās un greznās narcises ir pirmie augi, ko kultivē puķu dārzos. Tās atšķiras ar neparasti veidotiem ziedlapiņām, vainagiem vai caurulītēm, citas - ar izturīgiem stublājiem un skaistiem zaļumiem, un narcisēm piemīt elegance un vienkāršība, kas valdzina. Pēc zieda formas narcises iedala daudzās grupās, no kurām izplatītākās ir cauruļveida, platlapu, šaurlapu, pilnlapu un poētiskās narcises.

Narcises zieds ir kļuvis ļoti populārs, jo tas ir kompakts un no viena sīpola veido vairākus ziedus. Narcizes podos pārdod februārī, martā un aprīlī. Tās zied diezgan ilgi vēsā un gaišā vietā. Reizi pa reizei aplaistiet. Ar ko narcis ir labāks par ziedu pušķi? Nav jāizmet pārziedējis zieds. Izņemiet sīpolu no podiņa un iestādiet to kaut kur puķu dobē vai dārzā. Šī narcise ir labi pielāgojusies augšanai puķu dobē un pavasarī atkal sāks ziedēt.

Narcišu audzēšana. Šīs sīpolpuķes ir viegli audzēt, un sīpoli nav katru gadu jāizrok. Tās ir īpaši iecienītas puķkopju vidū, jo ir viegli kopjamas. Narcišu vajadzības ir saistītas ar to izcelsmes apstākļiem: daudzas sugas nāk no kalnainām vietām, tāpēc augšanas priekšnoteikums ir laba drenāža. Narcises vislabāk aug saulainā vietā, irdenā un auglīgā augsnē. Stādīšanai jānotiek no augusta līdz septembrim, pavasarī augsni mulčējot ar kūdru un daļu kūdras ievācot starpziedos. Ja izvēlēsieties šķirnes, kas zied dažādos laikos, jūs varēsiet baudīt bagātīgu un burvīgu smaržu no aprīļa beigām līdz jūnija sākumam! Dažas sugas zied tikai dažas dienas, citas - līdz pat vairākām nedēļām.

Narcises piešķirs krāsu jebkurai puķu dobei, akmeņudārzam, zālienam vai dārzam. Tie labi sader kopā ar citiem sīpolpuķu ziediem, piemēram, tulpēm, krokusiem, hiacintēm un zilenēm.

Portālā www.nojus.lt sīpolpuķes par pievilcīgām cenām var atrast ātri un viegli. Akcija vai izpārdošana ļaus ne tikai saskaņot, bet arī priecāties par vēl lielāku puķu dārzu.

Noasa sēklu interneta veikalā www.nojus.lt ir plašs rudens un pavasara sīpolu klāsts - izvēlieties un izrotājiet savu puķu dārzu ar skaistiem ziediem!