Filtrēt pēc

Svars

Svars

  • 0,007kg - 0,04kg

Cena

Cena

  • 0,00 € - 1,00 €

Lenesīgums

Lenesīgums

Stādīšanas mēneši

Stādīšanas mēneši

Audzēšanas apstākļi

Audzēšanas apstākļi

Selerijas

Skatīt vairāk

Aktīvie filtri

Selerijas

Selerijām ir spēcīga, sāļa, nedaudz rūgta garša. Seleriju sēklas izmanto arī kā garšvielu. Selerijas lapas izmanto kā garšvielu salātiem, dārzeņu zupām, gaļas, zivju, siļķu ēdieniem, mērcēm, marinādēm un konserviem. Selerijas ir īpaši garšīgas un aromātiskas, ja tās ēd kopā ar tomātiem un papriku, un tās ir sātīga uzkoda, ja tās kombinē ar olbaltumvielām bagātiem produktiem, piemēram, humusu, zemesriekstu sviestu vai biezpienu. Seleriju krāsa ir no baltas līdz zaļai, un, jo tumšāka kātiņu krāsa, jo spēcīgāka garša. Selerijas pievienošana ēdienam uzlabo tā garšu un palielina minerālvielu saturu. 

Selerijas ir dārzenis, kas var aizpildīt vēderu un sadedzināt taukus, tās ir ļoti mazkaloriju - tas ir vienīgais dārzenis, kam ir "negatīvs" kaloriju saturs.

Selerijā ir daudz šķiedrvielu (gan šķīstošo, gan nešķīstošo). Faktiski selerijām piemīt attīrošas, diurētiskas, gremošanu veicinošas un stimulējošas īpašības, kas veicina labu veselību. Tie ir atzīti arī par karminatīvām un kuņģa darbību veicinošām īpašībām, t. i., tie uzlabo zarnu tranzītu un veicina kuņģa darbību. Tas ir arī labs kālija avots, kas ir svarīga minerālviela elektrolītu un pH līdzsvara (skābuma un sārmainības) nodrošināšanai organismā, kā arī noderīgs citu uzturvielu, tostarp magnija, kalcija un C vitamīna, avots. Selerijas ir ļoti noderīgas vecāka gadagājuma cilvēku uzturā, jo tās uzlabo sāļu un ūdens vielmaiņu. 

Vienkāršākais un efektīvākais selerijas audzēšanas veids ir selerijas stādīšana no iegādātiem stādiem. Bagātīgu ražu nodrošina ne tikai veselīgas seleriju sēklas, bet arī labas kvalitātes stādi. Selerijas audzē smilšmāla vai vieglā mālsmilts augsnē. Stādus stāda tieši zemē no aprīļa vidus līdz jūnija sākumam atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem (jāgaida, kad beigsies spēcīgas salnas). Seleriju audzēšanā svarīga ir apūdeņošana, un bieža laistīšana augsnes virskārtā veido garozu, kas neļauj saknēm uzņemt nepieciešamo skābekli, tāpēc augsne pastāvīgi jārakaisa. 

Šī dārzeņa vieglā kopšana un priekšrocības priecēs gan dārzkopjus, gan profesionāļus!

Esam priecīgi, ka mūsējie interneta veikalā varam piedāvāt dažādas augstas kvalitātes sēklas, tāpēc varat būt droši par veselīgu un bagātīgu ražu!