Svītrkods:

4770767316411

Daudzums:

20 kg.

Kompleksais rudens mēslojums bez hlora, 20 kg.

Šis kompleksais mēslojums padara augus izturīgākus pret salnām un uzlabo dekoratīvo augu un ziedu krāsu. Turklāt šie mēslošanas līdzekļi nesatur hloru, tāpēc ar tiem audzētās ogas nav kaitīgas cilvēka veselībai! Un augu bioloģiskie procesi attīstās ātrāk. Tā ir bagātināta arī ar mikroelementiem, kas nodrošina barības vielu uzņemšanu augos un bagātina augsni, radot ilgstošu mēslošanas efektu.

SASTĀVS UN ŠĶĪDĪBA:

KOPĒJAIS SLĀPEKLIS (N)

5%

KOPĒJAIS FOSFORS (P2O5)

15%

ŪDENĪ ŠĶĪSTOŠS (P2O5)

13%

ABSORBĒTS (P2O5)

15%

KĀLIJA (K2O) (šķīst ūdenī)

25%

MAGNIJS (MgO) (šķīst ūdenī)

2,5%

SIERA (S) (šķīst ūdenī)

12%

BORAS (B)

0,05%

MĒSLOŠANAS NORMAS UN METODE:

Mēslojumu izklājiet ap augiem. Ja iespējams, atstājiet mēslojumu, bet nepārsniedziet ieteiktās lietošanas normas. Rudens mēslojumu lieto no augusta vidus.

Rudens mēslojumu ieteicams lietot zālieniem, dekoratīvajiem augiem, puķēm, augļu kokiem, krūmiem un ogu krūmiem (zemenēm, zemenēm u.c.).

 

Mērķis

Mēslojuma deva uz 100 m2 (1 akrs)

Ogu krūmi (pēc ražas novākšanas)

2-5 kg

Dekoratīvie augi un augļu koki (no augusta vidus)

2-5 kg

Dekoratīvie augi un augļu koki (stādīšanaslaikā)

5-8 kg

Daudzgadīgiziedi

2-5 kg

Zālāji

3 kg

CITA INFORMĀCIJA

SVARĪGI: S2- Sargāt no bērniem! S13 - Sargāt no pārtikas, dzērieniem un dzīvnieku barības. S26 - Saskaroties ar acīm, nekavējoties skalot ar ūdeni un meklēt medicīnisku palīdzību. S37/39 - Valkāt piemērotus cimdus un lietot acu/ sejas aizsardzības līdzekļus. S46 - Norīšanas gadījumā nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību un uzrādīt šo iepakojumu vai etiķeti.

Derīguma termiņš: mēslošanas līdzeklim ir neierobežots derīguma termiņš, ja to uzglabā sausā veidā un pasargā no tiešiem saules stariem.

 

EK MĒSLOŠANAS LĪDZEKLIS

Mēslojuma veids - NPK mēslojums

4770767316411
10 vienības:
2013-09-26
  • Rudens zāles pļaušanas mēslošana


    Lai gan vasara nesteidzas atkāpties un priecē visus ar karstiem saules stariem, tomēr jau vajadzētu sākt domāt par rudens darbiem. Dārzā, dārzeņu dobēs un pat savā mājas pagalmā noteikti ir daudz ko darīt – jāpieskata dārzeņu un augļu raža, noziedējušās puķes, dobes un siltumnīcas.

    Tomēr, aizņemoties ar visiem šiem darbiem, nedrīkst aizmirst arī pļavas zāli. Lai zāle būtu kupla, svaiga un zaļa, nepietiek tikai ar savlaicīgu pļaušanu un laistīšanu – nepieciešama arī cita kopšana, piemēram, mēslošana. Kad peldkostīmi pamazām tiek nolikti skapī, bet dārzā nogatavojas sulīgi āboli, ir īstais laiks ķerties pie rudens zāles kopšanas darbiem.

    Kāpēc zālei nepieciešami mēslojumi? 

    Šis jautājums joprojām ir bieži sastopams. Daudzi domā, ka zāle ir tikai zāle, tāpēc kāpēc to mēslojot – tā taču aug arī bez tā. Taču mājas zāle atšķiras no dabiskās pļavas.

    Parastā mājas zāle sastāv no vairākām zāļu sugām, kas ir savstarpēji līdzīgas: tās izplatās horizontāli, veidojot skaistu zaļu paklāju; parasti neveido ziedus un nesēj sēklas; tās labi panes pļaušanu un saglabā savu izskatu, un to saknes ir izvietotas tuvu augsnes virsmai. Šīs īpašības atšķir to no dabiskās pļavas, kur aug dažāda augstuma augi, kas veido ziedus un nesēj sēklas. Šādas daudzveidības dēļ arī sakņu sistēma ir dažāda – jo dziļāk saknes stiepjas, jo labāk augi var uzņemt mitrumu no dziļākajiem augsnes slāņiem.

    Diemžēl mājas zālienā ir pārāk maz augu sugu, kas nozīmē, ka zāle nav ar citiem augu palīgiem, kas palīdzētu līdzsvarot barības vielas. Šeit neaug daudzgadīgas nezāles ar garām saknēm, kā arī nav pākšaugu, kas papildinātu augsni ar slāpekli. Turklāt zāli pļauj bieži un zemu, tāpēc nav ziedu, kas piesaistītu noderīgas vaboles, un nav augstu zāļu radītā ēna, kas labvēlīgi ietekmē daudzu sīko dzīvnieku dzīvi, kas palīdz pārstrādāt augsni un radīt labvēlīgu vidi augiem. Tāpēc zāle spēj uzņemt barības vielas un mitrumu tikai no virsējā augsnes slāņa, tāpēc nepieciešams rūpēties, lai tur nepietrūktu derīgo vielu.

    Kad un ar ko mēslojot zāli?

    Zāles mēslošana atkarīga no gaisa apstākļiem un augsnes kvalitātes. Augusta mēnesī daba jau gatavojas rudenim, tāpēc jāizvēlas mēslojums, kas nevis veicina zaļās masas pieaugumu, bet gan stiprina saknes. Rudens laikā izmantojiet kompleksos mēslojumus ar lielu kālija un fosfora daudzumu. Šis komplekss pozitīvi ietekmē sakņu sistēmu, stiprinot to, kas ir īpaši svarīgi ziemas priekšvakarā.

    Kā redzams, otrajā gada pusē slāpeklis ir mazāk vajadzīgs, un, ja jūsu mēslojuma sastāvā ir daudz slāpekļa, to izmantot rudens periodā nav ieteicams, izņemot gadījumus, kad slāpekļa saturs ir mazāks par 10%. Tad šos mēslojumus var lietot pat septembrī.

    Tomēr rudenī (septembrī un oktobrī) zālei visvairāk nepieciešams kālijs. Tāpēc droši izvēlieties mēslojumu ar šo svarīgo sastāvdaļu, kas stiprina augus un palīdz uzkrāt ziemai nepieciešamās barības vielas. Var izmantot arī kompleksos kālija mēslojumus vai tīru kālija sulfātu. Ja augsne nav smilšaina, tīrais kālijs noturēsies ilgāk.

    Ja pamanāt, ka jūsu zālienā aug ķērpji (moss), iegādājieties dolomīta miltus vai kaļķus. Ja augsne ir skāba, lai iznīcinātu ķērpjus, vispirms rudenī zālienu apsmidziniet ar dolomīta miltiem vai kaļķiem (aptuveni 20 kg uz hektāru). Kaļķošana nepieciešama, ja augsnes pH ir zemāks par 5,7. Ķērpju iznīcināšanai var izmantot arī dzelzs sulfāta mēslojumus, taču tos ieteicams lietot pavasarī, jo satur daudz slāpekļa.

    Izvēloties mēslojumu, ņemiet vērā šādus faktorus:

    vēlamo rezultātu (ātrāka zāles augšana; dekoratīvs izskats; blīvs, bet lēnāk augošs zālienu);

    mēslojuma sastāvu;

    mēslojuma iedarbības ilgumu;

    granulām izmēru;

    ietekmi uz zāles blīvumu un masu;

    laika apstākļu ietekmi uz konkrēto mēslojumu.

    Kā mēslojot zāli?

    Ja mēslojat ar rokām, pirmo reizi mēslojumu beriet pāri šķērsām, otro reizi – gareniski, jo berot mēslojumu tikai vienā virzienā, pastāv risks, ka mēslojums tiks uzklāts nevienmērīgi. Tas nozīmē, ka vietās, kur mēslojuma būs vairāk, zāle būs kuplāka un zaļāka, bet nepietiekami mēslotajā vietā – acīmredzami retāka. Lai to izvairītos, ejot pār zālienu, beriet mēslojumu vispirms šķērsām, pēc tam gareniski. Šādi būs vieglāk izvairīties no redzamām neapstrādātām zonām.

    Tomēr rokām mēslot ieteicams tikai mazus zālājus. Ja laukums ir liels, mēslojot ar rokām, jūs nogursiet, patērēsiet daudz laika un palielināsiet iespēju, ka kāda vieta paliks nemēsota. Lieliem laukumiem vislabāk ir izmantot speciālus iekārtas – mēslojuma izkliedētājus.

Jums arī varētu patikt

SAISTĪTIE PRODUKTI